Reagált a Kreml Trump terveire: aggódnak az oroszok
Moszkva élesen reagált Donald Trump Grönlandra és Kanadára vonatkozó igényeire.
Februárban újabb hadműveletek várhatóak az ukrajnai konfliktusban: az oroszok a Donbaszban, az ukránok Melitopol környékén támadhatnak majd. Melyik fél rendelkezik nagyobb harcászati tartalékokkal? Meddig képes a Nyugat fegyverekkel segíteni az ukrán hadsereget? A katonapolitikai szakértő válaszol a Mandiner Világrend adásában.
***
Az orosz hadsereg napi 50 ezer lövést ad le a harcterepen, minden jel szerint készítik elő az újabb szárazföldi hadműveletet. Donyeck térségében próbálnak sikereket elérni, középtávú céljuk az lehet, hogy a két, orosz területnek elismert népköztársaság megyehatárait elérjék és ellenőrzés alá vonják.
Az ukrán haderő kora tavasszal vélhetően szintén egy támadásra készül, mégpedig Melitopol környékén, hogy elvágják a szárazföldi összeköttetést a Krím-félsziget és a donbaszi orosz területek között.
Az oroszok meggyőző tüzérségi fölényben vannak, ötször annyit lőnek, mint az ukránok, és a létszámfölényükkel is dominálnak, viszont a precíziós fegyvereik jelentősen fogynak.
Moszkva stratégiai célja minden bizonnyal az, hogy egy befagyott konfliktust csináljon a háborúból, és ezzel akadályozza Ukrajna euroatlanti és NATO-integrációját. Kijev és Washington ambíciója pedig az, hogy ebben a hibrid háborúban katonailag és főleg gazdaságilag meggyengítse Oroszországot – mondja a Mandiner Világrend adásában a biztonságpolitikai szakértő.
Melyik fél rendelkezik nagyobb harcászati tartalékokkal? Ki kerülhet ki domináns pozíciókkal a várható kora tavaszi offenzívákból?
A műsor vendége: Resperger István ezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katonai Nemzetbiztonsági Tanszékének vezetője.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--